logo trawnik ozdobny
infolinia : 602-132-133       Zaloguj Się
taczka

Trawa z rolki Premium - bezpośrednio od producenta Poznań

Profesjonalne doradztwo, za które cenią Nas klienci to wynik zaangażowanego doświadczonego zespołu, pracującego z pasją. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby Nasza trawa z rolki była najwyższej jakości i imponowała nawet przed położeniem. Począwszy od wyboru gatunków nasion, poprzez odpowiednie przygotowanie podłoża, wysiew nasion, aż po  pielęgnacje i nawożenie trawa jest kontrolowana i pielęgnowana.

Hotele

Umocnienia skarp i wałów

Place Zabaw

Zieleń terenów inwestycyjnych

Zieleń Miejska

Trawniki przydomowe

40 Rolek na palecie. Wymiary rolki po rozwinięciu 250cm x 40 cm. Możliwość zamówienia trawy BIG ROLL- rolki na boiska piłkarskie i duże inwestycje.

Wysokość trawy 3-4cm

Waga rolki 25 kg

30 minut - czas załadunku pełnego auta (24 palety) Wymiary palety 80x120cm

 

Prowadzimy sklep trawnikozdobny.pl w naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne nawozy do trawy, nasiona traw, profesjonalny sprzęt ogrodniczy do wypożyczenia oraz kondycjonery do wzbogacenia gleby.

Świadczymy kompleksowe usługi zakładania i pielęgnacji trawników oraz ogrodów, projektowanie, pełne doradztwo (znajdź Nas na Facebook-u grupa Trawnik Ozdobny) i pomoc udzielaną przez naszych ekspertów.

Posiadamy ogród pokazowy pod Poznaniem, na którym możecie zobaczyć naszą trawę z rolki oraz trawniki z naszych autorskich nasion Trawnik Ozdobny – mieszanka Premium.

Zapraszam do skorzystania z usług!

Szymon

właściciel, Trawnik Ozdobny & King Grass

Trawa z rolki znajduje swoje zastosowanie nie tylko na prywatnych trawnikach i terenach klientów indywidualnych. Dostarczamy również trawę z rolki na duże obiekty komercyjne, dla firm ogrodniczych oraz budowlanych. Nasza trawa zachwyca niesamowitą gęstością oraz żywym zielonym kolorem. Jakość trawy gwarantuje użytkowanie przez długie lata. Współpracujemy również z deweloperami, instytucjami publicznymi, firmami budowlanymi oraz wspólnotami mieszkaniowymi.

Trawa z rolki SPORT– Przeznaczona na bardzo intensywną eksploatacje, posiadającą dużą zdolność regeneracyjną. Stworzona ze specjalnej mieszanki traw, dając świetny wygląd oraz walory użytkowe.

Trawa z rolki OZDOBNA– Przeznaczona na mniej użytkowane trawniki z większą zawartością kostrzewy, dającej efekt dywanu. Zachwyci najbardziej wymagających klientów.

Trawa z rolki INVEST– Przeznaczona na realizacje przy zieleni miejskiej, tereny inwestycyjne przy firmach oraz instytucjach publicznych, nasypach i skarpach.

Naszą trawę cechuje niezwykła wytrzymałość. Produkt znajdzie zastosowanie w celach stworzenia idealnego trawnika przydomowego, ale również na umocnienia skarp, nasypów, wałów oraz przy dużych i mniejszych terenach inwestycyjnych także zieleni miejskiej. Odpowiednio nawożony i pielęgnowany trawnik przetrwa wiele długich lat, ciesząc właściciela niezwykła zielenią przez cały sezon.

Chcesz wiedzieć więcej o trawnikach ozdobnych z trawy z rolki? Sprawdź teraz najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje trawa z rolki KING GRASS?

 

Cennik obowiązuje trawniki z rolki KING GRASS PREMIUM LAWNS, najlepszej jakości.

I gatunek  od 1m2 do 250m2 17.50 zł + 8% VAT / m2

I gatunek  od 251m2 do 500m2

I gatunek  od 501-900m2 

17.50 zł + 8% VAT / m2

17.00 zł + 8% VAT / m2

Powyżej 950 m2 cena 13 zł + 8% VAT. Posiadamy własny transport ciężarowy oraz HDS, wozimy po 1000m2 jednorazowo. Dzięki własnej flocie samochodów trawnik wyjeżdza do klienta bez start związanych na oczekiwanie spedycji, co przekłada się to na jakość dostarczonego materiału.

Czy możecie zorganizować transport?

Dowozimy naszą trawę do klienta. Koszt dostawy ustalamy wg odległości od plantacji oraz ilości zamawianych metrów.

Możliwy jest transport we własnym zakresie/odbiór osobisty Poznań

Transport na terenie całego kraju wraz z rozładunkiem HDS, mniejsze transporty wysyłamy autami dostawczymi.

Maksymalna ilość na ciężarówce to 960 m2, nie  ma u nas konieczności czekania na załadunek.

Ile rolek pakujecie na palatę?

  • Ilość rolek na palecie 40.
  • Wymiary rolki po rozwinięciu 250cm x 40 cm, wysokość trawy 3-4cm, waga 25 kg.
  • Wymiary palety 80x120cm
  • Palety ładujemy wózkiem widłowym na dużym placu przystosowanym dla ciężarówek, czas załadunku pełnego auta (24 palety)- 30 minut.
  • Do kosztów należy doliczyć paletę 80x120cm w cenie 30zł
  • Możliwość zamówienia trawy BIG ROLL- rolki na boiska piłkarskie i duże inwestycje.

Jak poprawić jakość gleby pod Wasz trawnik z rolki?

Najlepszym podłożem dla trawnika jest gleba urodzajna o odpowiedniej strukturze.

Ziemia gliniasta– należy rozluźnić ją piaskiem, wysypując około 8- centymetrową warstwę i wymieszać z podłożem macierzystym na głębokość 15-20 cm.

Ziemia piaszczysta– należy ją wymieszać z ziemią humusową oraz kompostem, wysypując około 10- centymetrową warstwę. Wymieszać z podłożem macierzystym na głębokości 15-20 cm.

Ziemia złej jakości, jałowa– należy w takim przypadku najlepiej wymienić wierzchnią warstwę na głębokość 15-25 cm i w jej miejsce wysypać ziemię urodzajną, o odpowiedniej strukturze i odczynie pH.

Jak przygotować podłożepod trawę z rolki?

Najważniejszym krokiem w przypadku nowego trawnika jest przygotowanie gleby aby trawnik miał podstawę do prawidłowego wzrostu. W przypadku starego trawnika należy usunąć darń. Warto użyć przy tym podcinarki darni, która bardzo ułatwi to zadanie ( posiadamy w ofercie wypożyczalni). Po wycięciu i oczyszczeniu gleby, należy spulchnić ziemię oraz usunąć kamienie, resztki korzeni oraz inne zanieczyszczenia. Jeżeli gleba jest gliniasta należy rozluźnić ją przy pomocy piasku rzecznego, a w przypadku podłoża typowo piaszczystego warto wymieszać glebę z ziemią próchniczą, kompostową. Przy nowo zakładanym trawniku możemy użyć czarnoziem lub ziemię humusową. Po nawożeniu ziemi lub jej wymieszaniu z glebą macierzystą należy wyrównać teren oraz dobrze zagęścić cięższym walcem ogrodowym. Pozwoli to uniknąć pofalowania trawnika. Po wyrównaniu terenu należy wysypać NAWÓZ STARTOWY, który jest dostępny w naszej firmie. Dopiero wówczas teren jest przygotowany do montażu naszego trawnika z rolki.

Optymalna kwasowość ziemi dla trawników to pH 5,5-6,5.

Jak rozkładać trawę z rolki?

Zanim przystąpimy do zakładania trawnika z rolki, należy zwilżyć podłoże tak aby gleba była wilgotna.

Po dostarczeniu trawnika przystępujemy od razu do montażu. Rozwijamy pierwszą rolkę równolegle, do prostej krawędzi, kolejne pasy należy układać na tzw „cegiełkę” czyli naprzemianlegle, przesunięte w stosunku do wcześniejszego rzędu. Należy pilnować linii, aby rolki ułożone były prosto. Ważne jest by unikać przerw pomiędzy jedną rolką a drugą. Trawnik musi ściśle do siebie przylegać. Dzięki układaniu rolek metodą na „ cegiełkę” nie będziemy widzieć łączeń trawy w jednym miejscu.

Jeżeli skończycie już montaż trawnika należy użyć walec ogrodowy i walcować trawnik ukośnie do kierunku zakładania rolki.

Optymalna kwasowość ziemi dla trawników to pH 5,5-6,5.

Ile i jak często podlewać trawę z rolki?

Trawnik należy obficie nawodnić po montażu, to najważniejsze na tym etapie.

Następnie należy podlewać trawnik codziennie (około 10 do 20l wody na 1m2 ) przez pierwszy tydzień aż trawa się ukorzeni. Jeżeli w okresie po montażu pada deszcz, należy sprawdzić czy trawa z rolki jest wilgotna, czy jednak musimy ją dodatkowo podlać. W przypadku posiadania systemu nawadniania należy ustawić komputer na pracę nad ranem i na odpowiedni czas pracy.

W razie pytań oraz wątpliwości jesteśmy dla Państwa dyspozycji pod numerem 667-187-985, odpowiemy na każde pytanie !

Co zrobić, żeby trawnik z rolki wyglądał idealnie?

Odpowiednia pielęgnacja trawy z rolki nie różni się niczym od trawnika z siewu. Najważniejsze jest podlewanie po montażu. Należy to robić codziennie przez pierwszy tydzień.  Po tym okresie co trzeci dzień jeżeli nie ma wysokich temperatur. Wszystko zależy od pory roku i opadów atmosferycznych. Ważne aby trawnik nawadniać równomiernie, jeżeli nie podlewamy trawnika w odpowiedni sposób będzie widoczny inny kolor, poprzez niską wilgotność źdźbło trawy nie będzie sprężyste, nie będzie się szybko prostować po przejściu po trawniku.

Zabiegi pielęgnacyjne :

Wertykulacja czyli pionowe nacinanie darni w celu usunięcia zalegającej na trawniku martwej materii tzw. filcu blokującego efektywny dostęp wody do strefy korzeniowej oraz utrudniającego prawidłową cyrkulację powietrza. Zabieg dodatkowo zabezpieczający trawnik przed wystąpieniem chorób grzybowych oraz stymulujący krzewienie.

Aeracja czyli napowietrzanie trawnika poprzez pionowe nakłuwanie jego powierzchni na głębokość kilku centymetrów specjalnymi tłokami aeratora. Jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych stymulujących rozrost masy korzeniowej, krzewienie oraz jednocześnie poprawiający przepuszczalność gleby.

 

Nawożenie czyli najważniejszy po koszeniu i nawadnianiu zabieg pielęgnacyjny trawnika. Jego zadaniem jest dostarczenie roślinom wymaganych składników odżywczych, szczególnie azotu, zapewniającego soczystą zieleń, zdrowy wygląd oraz pełen wigoru wzrost i rozwój.

Do jakiej wysokości kosić trawnik z rolki?

Pierwsze koszenie należy wykonać po 5-7 dniach od montażu trawnika na długość nie krótszą niż 1/3 długości istniejącego trawnika, z reguły to 4.5 cm, nie należy ścinać od razu krócej. Następne koszenia wykonujemy minimum raz w tygodniu.

Czy nawozić trawę z rolki?

Trawnik należy nawozić minimum 4 razy w sezonie. Rekomendujemy nawożenie raz w miesiącu w mniejszych dawkach, dzięki czemu nasz trawnik cały czas będzie zachwycał pięknym wyglądem. Dostarczane pierwiastki w mniejszych dawkach nie spowodują gwałtownego wzrostu trawy jak w przypadku nawożenia 3-4 razy w sezonie gdzie sypiemy więcej nawozu jednorazowo.

Wiosenne oraz letnie nawożenie (marzec-wrzesień) – Novatec n-max 2kg/100m2/ miesiąc

Jesienne nawożenie (wrzesień- listopad) – Polifoska 6  2,5 kg/100 m2/ miesiąc

Nawozy dostępne w naszej firmie oraz sklepie internetowym !

Wyliczone dawki nawozu pozwolą dostarczyć odpowiednią ilość składników pokarmowych, na które ma zapotrzebowanie wasz trawnik. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

TRAWA Z ROLKI KING GRASS

KIEKRZ UL. KIERSKA 82

62-090 ROKIETNICA

NIP: 7811993961

Email;

biuro.kinggrass@gmail.com

trawnikozdobnypolska@gmail.com

Google Mapa

w

Biuro oraz sklep stacjonarny i internetowy

Tel.: +48 667-187-985

w

Dział handlowy Zamówienia oraz organizacja transportu/spedycja

Tel.: +48 667 187 985

Zamówienia:

Tel.: +48 609 652 395

w

Usługi montażu trawy oraz usługi zakładania trawników

Tel.: +48 667-187-985
Tel.: +48 667 187 985